Євген Магда
Євген Магда

Реформи в країні відбуваються, але не такими темпами, яких очікували українці. Вони могли бути ефективнішими, якби політики не гралися в квоти та були націлені на реалізацію національного інтересу. Про це в коментарі виданню Інформаційний Акцент заявив директор Центру суспільних відносин Євген Магда.

На думку політолога, ефективність реформ залежить від того, з чим їх порівнювати.

«Якщо порівнювати ситуацію, яка була за Януковича, то, скажімо, є факт макрофінансової стабілізації, є факт зменшення газової залежності від Росії – це все реальні факти. Тобто реформи відбуваються, але наскільки вони ефективні – покаже час», – зазначив експерт.

На переконання Магди, показовими стали реформи силового блоку – поліції, Збройних Сил, правоохоронних органів. Але найголовнішими для української влади в 2016 році мають бути реформи у боротьбі з корупцією.

«Нині на боротьбу з корупцією є дуже великий суспільний запит і ця реформа просто вкрай необхідна для України», – наголосив він.

Експерт каже: щоби домогтися будь-яких результатів, потрібно змінити саму систему, яка сповільнює процес реформ в Україні.

«Нинішня Верховна Рада оновлена на дві третини. Парламент минулого скликання, який затверджував «диктаторські закони» Януковича два роки тому, теж був оновлений на дві третини. Справа не в особистостях. Справа в тому, що потрібні зміни в самій системі. Політики мають усвідомлювати, що перед ними на сьогодні стоїть важливе завдання – змінювати країну і робити це максимально швидко», – підкреслив Магда.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ