Окупований Донбас переживає гуманітарну та ідеологічну катастрофу, наголошують експерти
Окупований Донбас переживає гуманітарну та ідеологічну катастрофу, наголошують експерти

Уже зараз потрібно здійснювати кроки в напрямку реінтеграції Донбасу, бо згодом його інтегрувати буде дуже складно. Донбас уже ніколи не буде таким, як раніше. Про це в коментарі виданню Інформаційний Акцент зазначила політолог Олеся Яхно.

На її думку реінтеграція Донбасу залежатиме від багатьох чинників. І чим вагоміші вони будуть, тим більше можливості повернути Донбас Україні.

Експерт Олеся Яхно
Експерт Олеся Яхно

«Це залежить від економічної ситуації в самій Росії, від рівня підтримки наших союзників, а також від консолідованої позиції самого політичного українського класу. Очевидно, що Росія сьогодні ослаблена, і їй з урахуванням тиску від санкцій, складно на себе брати всі витрати за фінансування цього регіону. Якщо в Мінську Києву вдасться переграти російську сторону, то це вже будуть часткові кроки з реінтеграції Донбасу», – зауважила вона.

За словами Яхно, на Донбасі в сірій зоні поступово відбувається відчуження людей від України. Владі доведеться повертати не лише захоплені території, а й розуми цих жителів.

«Там зараз немає ні українських засобів масової інформації, ні якоїсь політичної діяльності. Російська пропаганда продовжує формувати в жителів думку, що Київ – ворог. Починають ставити пам’ятники дітям, «загиблим від української армії». Все це частково нагадує Придністров’я», – каже політолог.

Потрібно також гуманітарно повертати цей регіон, а це неможливо зробити без демілітаризації.

«Треба, щоб на цих територіях були різні міжнародні організації та місії, приміром  Червоний Хрест. Це і стане початком якихось змін», – наголошує політолог.

На її переконання, точно сказати, коли саме Україна зможе вернути окуповані території зараз неможливо.

«Про повернення Донбасу говорити ще рано. Проте через пів року стано приблизно зрозуміло, за допомогою якого формату ми повертатимемо ці території», – зазначила політолог.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ