Прапор
Нинішнє дійство приурочили до Дня міста

Найбільший український прапор розгорнули у прифронтовому Маріуполі на Донеччині 10 вересня. Вперше стяг-велетень розгорнули, святкуючи звільнення міста від бойовиків «ДНР». Про це повідомляє Радіо Свобода.

Нинішнє дійство приурочили до Дня міста. Стяг завдовжки 60 м та завширшки 40 м вже занесено до Книги рекордів України.

Нагадаємо, цього року на День прапора українці вcтановили світовий рекорд зі створення найбільшого квіткового килиму. Його розмір – понад 13 тисяч квадратних метрів.

«На День прапора України – 23 серпня – ми встановили світовий рекорд Ґіннеса – 13 тисяч 57 квадратних метрів квіткового килиму. Наступного дня, 24 серпня, цей рекорд було занесено ще і до Національного реєстру рекордів України. Він був на 8 квадратних метрів більше через те, що квіти розпустилися, і становив 13 тисяч 65 квадратних метрів», – розповів керівник всеукраїнської акції «Прапор України – прапор миру!» Сергій Лисенко.

За його словами, представники Книги рекордів Ґіннеса висували жорсткі умови до встановлення рекорду: «Вони задіяли квадрокоптер під час проведення замірів. Потрібно було, щоби взагалі ніде землі не було видно, щоби все було вкрито лише килимом квітів. Заміри проводили впродовж 5 годин і тільки після цього дали рекорд».

Після встановлення рекорду організатори акції подарували квіти школам, оздоровчим закладам і лікарням.