Мешканці смт Славське знищили унікальні розписи у храмі

У храмі Успіння Пресвятої Богородиці в смт Славське Львівської області представники громади для проведення ремонтних робіт знищили унікальні розписи. Про це повідомила заступник міністра енергетики Наталія Бойко у Facebook.

«Мистецтвознавці підкреслювали виняткову цінність храмових розписів, які вони вважали одним з небагатьох збережених зразків української сецесії», – зазначила Бойко.

Громада це зробила всупереч позиції Управління Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ.

У прес-службі єпархії повідомили, що мешканці Славська вважають храм їхньою власністю. Вона переконані, що приміщення потребує ремонту, оскільки перебуває в аварійному стані.

Управління єпархії намагалося переконати громаду відкласти заплановані роботи до висновків компетентної спільної комісії, створеної у Львівській ОДА, проте марно.

Довідка. Церква Успіння Богородиці – найстаріша церква в Славському, змурована 1901 року. Архітектором став Василь Нагірний, який спроектував близько 200 церков на Галичині під патронатом митрополита Андрея Шептицького. Освіту Нагірний здобував у Швейцарії. Від 1909 року внутрішній розпис храму почав виконувати художник Модест Сосенко.

Читайте: На території храму в Києві вночі сталася пожежа (фото)