ФСБ влаштувала допит директору бібліотеки Українського центру у Феодосії
ФСБ влаштувала допит директору бібліотеки Українського центру у Феодосії

Представники ФСБ Росії влаштували допит керівнику Феодосійської філії бібліотеки Українського культурного центру Ірині Данилович. Спецслужби цікавились діяльністю центру та особами його учасників. Про це повідомив активіст Леонід Кузьмін, передає Крим.Реалії.

«У цілому, питали про її знайомства з учасниками Українського культурного центру, про цілі діяльності УКЦ, яку літературу для бібліотеки ми збираємо, які плани на 2016 рік, які найближчі заходи. Питання стосувались і деяких учасників УКЦ, а конкретно – «з якою метою виїжджають в Україну», – розповів Кузьмін.

Він назвав такі дії спецслужб Росії «тиском на незгодних».

«ФСБ вкотре дали зрозуміти, що за кожним спостерігають і знають, хто в чому бере участь», – зазначив активіст.

До слова, на сайті кримського управління ФСБ Росії немає інформації про допит Ірини Данилович.

У серпні 2015 року у Феодосії відкрили філію бібліотеки Українського культурного центру в Криму.

Після анексії Криму Росією в березні 2014 року на півострові почалась активна боротьба з «українським минулим». У Криму почали закривати українські ЗМІ, перейменовувати театри, бібліотеки та інші заклади, які носять імена українських діячів. У школах скоротили кількість годин навчання українською мовою, за українську символіку засудили кількох активістів.

Про утиски українців і кримських татар на півострові неодноразово заявляли міжнародні правозахисники. Російська влада Криму ці звинувачення не приймає і називає дані правозахисників перебільшеними.

Читайте: На Бібліотеку української літератури в Москві чекає ліквідація

БЕЗ КОМЕНТАРІВ