В Україні нарешті ухвалено новий закон «Про освіту», що передбачає, зокрема, посилення ролі державної української мови в навчальному процесі. На мовну тему одразу відреагували деякі європейські держави. Особливо обурилася Угорщина, речники якої висловили невдоволення «дискримінацією права угорської меншини коштом Української держави навчатись угорською мовою». Для видання InfA експерт аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» Юрій Олійник прокоментував причини такої гострої реакції офіційного Будапешта.

За словами експерта, Угорщина – найслабший фланг на західному кордоні України.

«В угорської панівної еліти чітко виражені реваншистські настрої щодо перегляду кордонів. Будапешт претендує на Закарпаття, сербську Воєводину, чи не половину Румунії та Словаччини. Відповідно, псує відносини з сусідами за рахунок дружби з більш дальніми країнами, включаючи Росію.

Україні треба зміцнювати відносини з сусідами Угорщини, щоби спільно стримувати Будапешт. Це Хорватія, Словаччина та Румунія, які потерпають від політизації фактора мовних меншин. На цьому ґрунті розвиваються сепаратистські настрої, під’юджувані з-за кордону. В Україні ситуація географічно локалізована на Закарпатті, яке відділене Карпатським пасмом від материкової України, і місцеві жителі радо беруть угорські паспорти, що дає статус громадянина ЄС».

Утім, на думку Олійника, у справі опору українізації освіти не можна применшувати російський фактор: «Для Кремля українізація – ніж у спину проектам «Малороссії» чи «Новороссії». Тож не дивно, що після угорської влади загомоніли представники Болгарії та Греції – країн, що найбільше в Європі залежні від російського впливу. На додачу це ще й члени НАТО і ЄС, через що Москва може маніпулювати офіційною позицією Заходу щодо відновлення ролі державної мови в українській освіті».

4 КОМЕНТАРІ

  1. //Україні треба зміцнювати відносини з сусідами Угорщини, щоби спільно стримувати Будапешт. Це Хорватія, Словаччина та Румунія// А Сербію чому забули???

  2. Продовжується чергова фаза загострення етнічної гібридної війни Угорщини проти України та українців! Ми маємо право на захист!

  3. А Х УЙ МАНДЯРАМ СОСАТЬ ! ))) И ЖИДАМ ТОЖЕ СОСАТЬ, СКОРО ПИ ДОРОШЕНКУ ЧПОКНУТ В Е БЛО ВОРОВСКОЕ !

Comments are closed.