Сі Цзиньпін отримав право довічно керувати Китаєм

У Китаї депутати Всекитайських зборів народних представників майже одностайно погодилися з пропозицією змінити Конституцію. Так, із Основного Закона вилучили слова про обмеження роботи Голови КНР двома термінами. Про це повідомляє South China Morning Post.

Депутати ВЗНП проголосували за зміну Конституції майже в повному складі: 2 тисячі 958 голосів «за», 2 – «проти», 3 «утрималися».

Китайські депутати також підтримали створення нового наглядового органу – Державного комітету з нагляду, що стане антикорупційним супервідомством. У нового відомства буде право затримувати підозрюваних без висунення офіційних звинувачень на термін до 6 місяців.

До слова, відповідно до старої Конституції, Сі Цзиньпін мав би залишити посаду Голови КНР 2023 року. Традиція обмежувати президентське правління 10 роками з’явилася у 1990-ті, коли архітектор китайських реформ Ден Сяопін вирішив у такий спосіб запобігти повторенню хаосу, що став наслідком завершення епохи Мао Цзедуна.

Деякі політичні оглядачі підкреслюють: насправді йдеться не менше як про тихий державий переворот або революцію, позаяк ініційовані зміни означатимуть закінчення ери авторитарно-кланового правління в Піднебесній і фактичне повернення «імператорської» моделі влади.

Читайте: Тиха революція: у Китаї пропонують не обмежувати лідера держави двома термінами