Представник Росії в суді: у звинуваченні України відсутні дані про «наміри» щодо використання «Бука»

Росія на суді в Гаазі не визнає, що передає зброю бойовикам самопроголошених «ДНР» та «ЛНР» і водночас заявляє, що хто б не передавав терористам «Бук», з якого збили малазійський «Боїнґ» в липні 2014 року, він лише хотів посилити обороноздатність незаконних збройних формувань на Донбасі. Про це заявив британський юрист Семюель Вордсворт, запрошений російською стороною до Міжнародного суду, повідомляє Лига.net.

Британський адвокат російської сторони не визнав, що «Бук» доставила Росія, і дорікнув українській стороні за неточність формулювань:

«Якщо на Донбас передавався зенітно-ракетний комплекс, який використовували для збиття літака рейсу МН17, то тут я хочу зробити також кілька приміток, – сказав Вордсворт. – Українська сторона вчора сказала, що в разі, якщо російській стороні відомо про конкретних осіб у РФ, які допомагали переміщати установку «Бук» в Україну й назад до Росії після трагедії «Боїнґа», і безпосередньо в цьому брали участь, то російська сторона зобов’язана провести розслідування й покарати цих людей відповідно до різних положень конвенції. Однак озвучене в понеділок звернення української сторони звучало так, що літак збила саме російська сторона, і ця зміна формулювання викликала нашу реакцію у вівторок».

На його думку, Україна «повинна чіткіше сформулювати», у чому вона звинувачує Росію.

«Хто б не передавав цей комплекс збройним формуванням «ДНР/ЛНР», він мав на меті лише посилення оборони «ДНР/ЛНР» від можливих атак Повітряних сил України», – заявив представник РФ у суді.

На його думку, у звинуваченні української сторони відсутні дані про те, які були «наміри» щодо використання «Бука».

Вордсворт заявив, що українська сторона за два дні своїх виступів у суді нібито «не навела жодних фундаментальних доказів» того, що саме Росія передає зброю бойовикам на сході України.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 7 березня представники РФ у Міжнародному суді ООН в Гаазі заявляють, що ті, хто надали для використання ракетний комплекс «Бук», не мали наміру збивати цивільний літак.

Читайте: У Кремлі натякнули, що визнають рішення Гаазького суду

БЕЗ КОМЕНТАРІВ