Кремль змусить бойовиків ОРДЛО отримати російські паспорти

Російське командування наказало бойовикам з окупованого Донбасу обов’язково отримати громадянство РФ. Про відповідне розпорядження російські командири повідомили бойовикам з’єднань і частин першого (Донецьк) та другого (Луганськ) армійських корпусів Збройних сил РФ – передає 24.

Російська окупаційна адміністрація також посилює заходи з русифікації населення окупованих Донеччини та Луганщини. Про це повідомив під час брифінґу речник Міноборони України Олександр Мотузяник з посиланням на розвідку.

«Масштаби пропаганди зростають за рахунок інтенсивного розповсюдження в окупаційних ЗМІ роз’яснень та коментарів так званих фахівців із оформлення російських паспортів, а також розсилки інформаційних SMS», – зазначив речник Міноборони.

Також керівництво ФСБ РФ запровадило додаткові обмеження щодо перетину неконтрольованої українською владою ділянки кордону з Росією. Насамперед обмеження стосуються тих, хто має відношення до окупаційних адміністрацій або проходить службу в лавах російських окупаційних військ та в силових структурах проросійських бойовиків. Ці особи можуть перетинати українсько-російський кордон лише у разі службового відрядження. Перед цим вони повинні проінформувати російську сторону про час, місце та мету поїздки.

У свою чергу Східна правозахисна група повідомила, що на добровільно-примусових засадах отримувачами російських паспортів можуть стати «чиновники» місцевих окупаційних адміністрацій, так звані народна міліція, воєнізовані структури (армія), МНС тощо.

Читайте: Українців, які отримали російські паспорти, можуть позбавити пенсії та допомоги