Секретар РНБО відвідав район проведення ООС та перевірив організацію берегової оборони та захист узбережжя Азовського моря

Російська влада розглядає Азово-Чорноморський регіон як важливий плацдарм для своєї подальшої експансії. Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, передає прес-слжуба відомства.

«Ми бачимо намагання РФ фактично розпочати військово-економічну блокаду Азовського узбережжя України», – сказав він.

Турчинов наголосив, що в районі проведення Операції об’єднаних сил одним з найбільш загрозливих напрямків залишається маріупольський, «де не виключається проведення ворогом як сухопутних, так і морських десантних операцій уздовж Азовського узбережжя».

«На крайньому півдні зони протистояння – стабільно висока кількість обстрілів наших позицій та військових провокацій з боку російсько-терористичних військ», – зазначив секретар РНБО.

За його словами, для адекватної протидії російській експансії необхідне посилення військово-морської присутності України в регіоні шляхом «перебазування частини корабельно-катерного складу ВМС ЗСУ, розгортання додаткових постів спостереження за береговою лінією та акваторією моря, а також груп швидкого реагування на російські провокації в Азовському регіоні».

«Українські військові гідно виконують поставлені перед ними завдання, надійно захищаючи південь України, та здатні адекватно протидіяти військовим провокаціям РФ», – підсумував Турчинов.