Естонія планує відгородитися від Росії двометровим парканом
Естонія планує відгородитися від Росії двометровим парканом

Департамент поліції та прикордонної охорони Естонії збирається побудувати стіну на кордоні з Росією. Як повідомляє Postimees, щонайменше дві третини сухопутної частини кордону з РФ з метою запобігання її порушень обладнають парканом заввишки два з половиною метри. Роботи з технічного посилення кордону, за даними видання, почнуться в країні в 2018 році, на них виділять 71 млн євро.

Естонія стала вже другою країною Балтії, яка заявила про намір відгородитися стіною від Росії. На початку серпня про аналогічні плани, як писали ЗМІ, заявляла влада Латвії. Із сусідніх з РФ країн стіну вздовж кордону будує також Україна. У травні Київ затвердив кошторис на її будівництво на суму в 200 млн доларів. Росія ж поки зміцнила ровами і загородженнями лише кордон з Україною.

За даними Postimees, верхня частина стіни, яку планує звести Естонія, буде додатково обнесена колючим дротом, а загальна довжина огородження складе близько 108 кілометрів. Крім паркану Таллінн збирається встановити й перешкоду для диких тварин, які намагаються перетнути кордон. На важкодоступних, заболочених ділянках кордону влада Естонії встановить лише прикордонні стовпи і прокладе контрольну смугу.

Безпеку на кордоні також посилять за допомогою установки відеокамер, порушників відстежуватимуть й безпілотні літальні апарати, а в акваторії Чудського озера вже розмістили понад 600 прикордонних буйків.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, в Україні проект «Стіна» (також відомий як «Європейський вал») передбачає цілий комплекс інженерних споруд, а саме: прикордонні стовпи, що визначають лінію кордону, протитанковий рів, бруствери, контрольно-слідову смугу завширшки 4 м, а також рокадну дорогу, призначену для пересування загонів прикордонної служби. Крім того, буде встановлено паркан, датчики та відеокамери. Проект облаштування державного кордону має бути реалізовано протягом 3-х років.

Читайте: Der Spiegel: «Європейський вал» Порошенка-Яценюка перетворився на металеву огорожу

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ