Лише 9 січня російська сторона відмовилася пропускати 18 українських транспортних засобів

Російська Федерація відповідає провокативними діями на запровадження Україною біометричного контролю для іноземних громадян. Про це заявив перший заступник голови Держприкордонслужби Василь Серватюк, повідомляє прес-служба МВС.

«Як ми і очікували, під час святкових днів відбулися провокаційні дії проти наших громадян зі сторони Російської Федерації у зв’язку із введенням біометричного контролю», – сказав він.

За словами Серватюка, лише упродовж доби 9 січня російська сторона відмовилася без складання відповідних документів та пояснення причини пропускати 18 українських транспортних засобів.

Перший заступник голови ДПСУ наголосив, що прикордонники очікують ще більше провокацій з боку країни-агресора, тому пункти пропуску посилені технікою та особовим складом.

Серватюк зазначив, що з початку року біометричний контроль пройшли 29 тисяч іноземців, зокрема 24 тисячі росіян.

Він також наголосив, що лише за 3 минулі доби прикордонники зафіксували 48 спрацювань за базами даних Інтерполу.

Як відомо, з 1 січня 2018 року в 15 спеціально обладнаних пунктах розпочала роботу система фіксації біометричних даних громадян, які прибувають в Україну. Її презентували ще 21 грудня. А з 27 грудня на кордоні України з Росією біометричний контроль почав працювати в тестовому режимі.

Таким чином, відтепер громадяни 71 країни, зокрема і Росії, зобов’язані надавати відбитки 5 пальців для ідентифікації при в’їзді в Україну та завчасно надсилати повідомлення про мету перебування