З березня 2014 року на півострові триває так звана націоналізація

Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) опублікувало доповідь щодо ситуації з правами людини в Україні. Згідно з документом, внаслідок так званої націоналізації, а фактично захоплення української державної й приватної власності Росія незаконно конфіскувала 4 тисячі 575 об’єктів нерухомості в анексованому Криму, повідомляє УНІАН.

В УВКПЛ зазначили, що окупаційна влада РФ зробила кроки для компенсації власникам майна в Криму, що його «націоналізували» від початку березня 2014 року, ухваливши спеціальний закон у грудні 2016-го.

«Однак, компенсація обмежена й не надає ефективних засобів правового захисту постраждалим. Ця схема може бути застосована лише до приватної власності й виключає осіб, обвинувачених в «екстремізмі». Останнє обмеження викликає особливе занепокоєння у зв’язку з довільним застосуванням законодавства щодо боротьби з екстремізмом з боку органів влади Російської Федерації в Криму», – наголошується у звіті.

УВКПЛ нагадує, що, згідно з міжнародним гуманітарним правом, приватна власність, а також власність муніципалітетів і установ, що працюють у сфері релігії, благодійності, освіти, мистецтва та науки, не може бути конфіскована, й що управління нерухомим державним майном має здійснюватися згідно з правилами узуфрукту.

«Знищення майна може бути виправдано лише в разі гострої військової необхідності або необхідності підтримки громадського порядку», – констатують в УВКПЛ.

Як відомо, після «референдуму» у березні 2014 року в Криму триває конфіскація державної та приватної української власності, яку окупанти охрестили «націоналізацією».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ