На Україну припадає 7,7% російського експорту ліків

Українські санкції щодо російських фармацевтичних компаній коштуватимуть РФ близько 1,7 млрд. рублів (близько 30,1 млн. доларів). Так оцінила збитки аналітична компанія RNC Pharma, пише РБК.

Видання зазначає, що обсяг поставок ліків в Україну без урахування так званих Донецької та Луганської народних республік у 2016 році склав 2,1 млрд. рублів (близько 37,2 млн. доларів).

Український ринок є значущим для російських виробників і становить 7,7% від загального обсягу експорту ліків. В попередні роки обсяг поставок медикаментів був більший – 2,4 млрд. рублів в 2015 році і 2,7 млрд. рублів – в 2014 році.

В 2013 році, до анексії Криму Росією і початку бойових дій на сході України, російські виробники постачали препарати на 2,6 млрд. рублів, що становило п’яту частину від загального обсягу експорту.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун вважає, що ліки та медичні вироби, виготовлені в Росії, мають потрапити під санкції в Україні.

Супрун уточнила, що зараз в Україні зареєстровано ще багато ліків виробництва РФ. Водночас вона не дозволяє перереєстрацію або нову реєстрацію медикаментів, вироблених або навіть запакованих і перевезених з Росії.