Посол США в ООН попередила, що адміністрація Трампа може вжити заходів проти хімічних атак в Сирії, якщо Рада Безпеки ООН нічого не зробить

Росія довела на власному прикладі відому народну мудрість: «На злодієві шапка горить». 5 квітня ввечері відбулося засідання Ради Безпеки ООН, що його скликали після хімічної атаки на сирійське місто Хан-Шейхун. Однак воно закінчилося безрезультатно – Росія заблокувала резолюцію, назвавши її «категорично неприйнятною». Про це повідомляє Європейська правда.

Проект резолюції щодо хімічної атаки в Сирії підготували США, Франція та Велика Британія. Водночас переговори закінчилися без голосування після того, як Росія відхилила запропоновану резолюцію.

Заступник посла Росії в ООН Владімір Сафронков виступив проти проекту, заявивши, що він заснований на інформації від груп, які себе «дискредитували». Він також заявив, що ні Москва, ні Дамаск не несуть відповідальності за напади, додавши, що відеозапис атак «сфабрикували».

У свою чергу, посол США в ООН Ніккі Гейлі звинуватила Росію в блокуванні дій ООН та попередила, що адміністрація Трампа може вжити заходів проти хімічних атак в Сирії, до яких причетний уряд президента Асада, якщо Рада Безпеки ООН нічого не зробить. Під час виступу дипломат тримала в руках фотографії жертв атаки.

Як відомо, днями місто Хан Сейхун, яке контролюють бойовики опозиції, зазнало авіаударів. Лікарі зафіксували в постраждалих отруєння, тому припускають, що авіація застосувала хімічну зброю – люди гинули від задухи та отруєння газом. Спостерігачі припускають, що атаки могли здійснити сирійські або російські сили.

У сирійському уряді цю інформацію, звісно, спростовують і запевняють, що хімічну зброю не використовують.

Станом на 5 квітня кількість жертв хімічної атаки у сирійській провінції Ідліб зросла до 72 осіб, серед загиблих – 20 дітей.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ