Держдума готує відповідні зміни до законодавства

Найближчим часом Держдума Росії розгляне поправку, згідно з якою українцям можуть дозволити набувати громадянства РФ у разі публічного зречення громадянства України. Про це пише російське видання Коммерсант.

Спочатку відповідний законопроект мав дозволити скасовувати рішення про надання громадянства засудженим за тероризм та екстремізм. Тепер до засідання комітету із законодавства 11 липня має з’явитись ще одна поправка – відносно українців. Вона має дозволити нашим співвітчизникам, які не можуть отримати довідку про вихід з українського громадянства для набуття громадянства РФ, офіційно публічно відмовлятися від нього. Ведеться дискусія і про порядок складення присяги, а саме коли її треба приносити – до або після отримання паспорта громадянина РФ, або документ взагалі видаватиметься під час урочистої клятви.

«Є країни, в яких отримати таку довідку складно, але Україна їх просто припинила видавати», – заявив голова комітету із законодавства Павєл Крашенінніков. За його словами, для таких громадян законопроект встановить процедуру «публічного зречення громадянства України».

Рішення доповнити законопроект нормою про публічну відмову від попереднього громадянства ухвалили у Держдумі РФ кілька днів тому. Спочатку передбачалося, що необхідні зміни можна було би внести до регламенту МВС, однак правоохоронці наполягають саме на зміні закону.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ