Петро Порошенко є фігурантом понад десятка кримінальних проваджень

Керманич Генпрокуратури України Руслан Рябошапка планує ініціювати дострокове зняття депутатської недоторканності з експрезидента, а нині депутата Верховної Ради Петра Порошенка. Про це інформує Дзеркало тижня.

Рябошапка заявив, що депутатська недоторканність лідера Європейської солідарності і колишнього гаранта заважає притягнути його до кримінальної відповідальності. Тому, на думку генпрокурора, позбавити Порошенка «імунітету» потрібно до 1 січня 2020 року.

Генпрокурор заявив, що планує найближчим часом подати до Верховної Ради постанови про зняття депутатської недоторканності з кількох народних депутатів, зокрема і з Порошенка.

Як відомо, Петро Порошенко є фігурантом понад десятка кримінальних проваджень. Його періодично викликають на допити у Держбюро розслідувань.

Нагадаємо, 3 вересня, Верховна Рада підтримала у другому читанні та в цілому законопроект про скасування недоторканності народних депутатів. Ухвалений закон прибрав з 80-ї статті Конституції два абзаци про те, що депутатам гарантується недоторканність і без згоди парламенту їх не можна притягнути до кримінальної відповідальності. Недоторканність буде скасована з 1 січня 2020 року.