Військова прокуратура не відповідає міжнародним стандартам, а розслідувати військові злочини можуть і цивільні правоохоронці, вважає генпрокурор

Новопризначений Генеральний прокурор Руслан Рябошапка пояснив, чому в Україні ліквідували військову прокуратуру.

За його словами, військова прокуратура не відповідає міжнародним стандартам, а розслідувати військові злочини можуть і цивільні правоохоронці.

«Державне бюро розслідувань буде розслідувати ці злочини, а прокурори цивільні здійснюватимуть процесуальне керівництво і потім представництво в судах», – сказав він у коментарі УНН.

Рябошапка додав, що додав, що у військових прокурорах немає необхідності. На думку керманича ГПУ, військова прокуратура – це, по-перше, невідповідність міжнародним стандартам.

«А по-друге, взагалі втрачено логіку існування військової прокуратури в Україні, тому що розслідування здійснюють цивільні особи – слідчі Державного бюро розслідувань. Процесуальне керівництво і підтримка державного обвинувачення в Луганську, у Донецьку, там, де конфлікт, здійснюються в багатьох випадках так само цивільними прокурорами. І немає ніякої особливості або специфіки для того, щоб ці люди носили погони і проходили військову службу», – зазначив генпрокурор.

Він вважає, що проходження прокурорами військової служби означає, що ці люди втрачають у своїй процесуальній діяльності незалежність, що для прокурора є одним з найважливіших чинників у його статусі.

«Ми робитимемо цих прокурорів більш незалежними», – резюмував Рябошапка.

Нагадаємо, 2 вересня Руслан Рябошапка звільнив головного військового прокурора Анатолія Матіоса. Ще до призначення на посаду керманича ГПУ Рябошапка заявляв, що не бачить необхідності в існуванні в Україні військової прокуратури і військової юстиції в цілому. Тоді в Головній військовій прокуратурі України цю ідею назвали неприйнятною.

Читайте: «Хочемо крові»: генпрокурор Рябошапка анонсував щотижневі «посадки»