Проект закону про деокупацію Донбасу Рада, імовірно, розгляне восени

Проект закон про деокупацію Донбасу, що його підготувала Рада нацбезпеки та оборони, містить твердження, згідно з яким Російська Федерація здійснює збройну агресію та окупувала території України. Таким чином, цей законопроект став першою спробою закріпити це твердження на законодавчому рівні, повідомляє Громадське.

У розпорядженні видання опинився текст проекту закону «Про особливості державної політики з відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованою територією Донецької та Луганської областей України».

«Російська Федерація здійснює збройну агресію проти України та тимчасову окупацію частин її території за допомогою Збройних сил Російської Федерації», – йдеться у проекті.

Документ планувалось розглянути на затвердити на засіданні РНБО 19 липня, однак, розгляд відклали. Секретар РНБО Олександр Турчинов пояснив відтермінування розгляду проекту закону «необхідністю додаткових консультацій з нашими стратегічними партнерами».

Водночас чиновники та депутати, з якими спілкувалось видання, припускають, що Верховна Рада розгляне документ восени, адже поточна сесія парламенту закінчується 14 липня, після чого народні депутати йдуть на канікули.

Варто зазначити, що у проекті документу, що опинився у розпорядженні видання, відсутні перехідні положення, хоча вони є традиційними для тексту законопроекту.