Картина "Прапор" українського художника Нікіти Кадана
Картина “Прапор” українського художника Нікіти Кадана

12 червня у Цюриху відкрилася виставка «Європа. Майбутнє історії» у музеї сучасного мистецтва «Kunsthaus Zürich». Експозиція охопить модерністичні пошуки з кінця 19 до початку 21 століття, ділиться новиною Сultprostir. На виставці буде представлена робота українського художника Нікіти Кадана.

Куратор експозиції Катрін Хаг та її радник Роберт Менас обрали більше 100 робіт відомих художників, серед яких –  картина «Прапор» українського митця Нікіти Кадана. До експозиції увійшли роботи біля 60 художників, зокрема роботи Клода Моне, Оноре Дом’є, Макса Ернста, Йозефа Бойса, Андреаса Гурскі, Артура Жмієвського, Іллі Кабакова, Кадера Аттіа, а також інших митців. Виставка триватиме до вересня 2015 року.

Катерина Носко, співробітник «Я Галереї» каже: «В основі виставкової концепції лежить теза, пов’язана з уявленням про мозаїчну диференційованість Європи та відсутність ризику її дроблення. Спільне минуле різноманітних національних держав стає ланкою, що їх об’єднує, та формує зону для взаєморозуміння. У цьому контексті дзеркальний «Прапор» Нікіти Кадана створює ситуацію, у якій погляд на себе крізь символ тієї чи іншої політичної сили, чи символ держави, зустрічає перешкоду: розміщення на стіні прапору вище рівня очей людини робить неможливим її безперешкодне відображення.»

Інформаційний Акцент