За 2018 рік із країни виїхали понад мільйон людей працездатного віку

Голова Федерації роботодавців України Дмитро Олійник заявляє, що в Україні склалася жахлива ситуація з висококваліфікованими кадрами. За його словами, через посилення трудової міграції за 2018 рік із країни виїхали понад мільйон людей працездатного віку. Про це інформує передає Обозреватель.

«На жаль, наші кваліфіковані, компетентні та розумні робітники їдуть шукати кращого життя в інших країнах, і ми бачимо в цьому ризик. Але, на щастя, у нас є багато молодих людей, розумних, фз великим бажанням отримати кваліфікацію. І сьогодні ми ставимо за мету через просвітницькі програми допомогти молодим людям зрозуміти, що робітнича професія – це престижно», – сказав Олійник.

На його думку, залучати кадри в промисловість допоможе дуальна система освіти.

«Через дуальну систему освіти ми хочемо об’єднати теорію, яка викладають у ПТУ, і практику, яку отримують майстри на виробництві», – зазначив він

Відповідно, маючи не тільки теоретичні, але і практичні навички, студенти залишаються на підприємстві й отримують кваліфікацію швидше. Олійник зазначає, що така система зменшить відтік професійних кадрів і зміцнить українську економіку.