Часи, коли працівникам з України платили менше, швидко відійшли у минуле

У Польщі провели дослідження на тему трудової міграції. З’ясувалось, що дедалі більше українців мають такі самі зарплати, як і поляки. Причому чверть (24%) польських роботодавців готові платити «на руки» працівникам з України більше, ніж своїм співвітчизникам. Про це повідомляє видання Puls Biznesu.

Варто зазначити, що в другій половині минулого року платити українцям більше, ніж полякам були готові 16% опитаних роботодавців. Зростання цього показника пояснюється труднощами пошуку працівників з відповідною кваліфікацією.

Крім того, оскільки потреба в працівниках зі Сходу зростає, то працедавці готові пропонувати їм більш привабливі умови, наприклад, житло, доступ до Інтернету, підвезення до місця роботи, що також збільшує реальні заробітки.

Дослідження Personnel Service також показало, що на думку 89% польських працівників, українці не відбирають у поляків робочі місця. Протилежної думки дотримуються 11% респондентів.

38% польських працівників вважають, що наплив українців гальмує зростання зарплат у Польщі, а 58% респондентів переконані, що українські заробітчани не мають жодного впливу на цей показник.

Також, згідно з дослідженням, 42% польських працівників позитивно налаштовані до українців, що працюють у Польщі. Ще 44% налаштовані нейтрально. Лише 11% опитаних налаштовані негативно.