Волонтер «Народного тилу» і донедавна член зведених мобільних груп по боротьбі з контрабандою у зоні проведення АТО Родіон Шовкошитний

Охоронні фірми типу того кременчуцького «Скорпіона» – це еволіція схеми з використанням спортиків на акціях. Та сама тітушня, тільки тепер з документами охоронців, з легалізованою присутністю на мітингах, в охороні об’єктів і з фінансуванням.

Це відносно нова тема, яку використовують депутати різних рівнів і бізнесмени для власних інтересів на місцях.  Це те, що було в Полтаві, що було на радіоринку в Києві, і що багато разів було в інших містах, але не мало резонансу.  Мати власну охоронну фірму – тренд сезону.

Інша, схожа, але більш дієва тема для депутата, бізнесмена чи іншої зацікавленної особи – створити/найняти АТОшну організацію. Це коли люди в новісіньких МТP чи навіть горках бігають по глубоко тилових містах. Як правило, вони вигадують собі бойові подвиги, а інколи і просто участь в АТО, хизуються цим на кожному кроці, і от на такому нерві – віджимать на користь замовника потрібні об’єкти.

Різниця в тому, що останні це роблять публічно. Отримавши замовлення щодо дискредитації конкурента по бізнесу, чи щодо охорони незаконної забудови, вони залучають ЗМІ, як місцевих, так і центральних. Використовують чітку риторику накшталт «я за тєбя ваєвал», що з одного боку позитивно сприймається патріотичним суспільством, з іншого – породжує відчуття провини і боргу. Картинка на ЗМІ іде з девізом: «Бійці АТО повернулись з фронту і наводять лад у своїх містах». Такі фінти широко використовувалися впродовж року в Києві та Житомирі. Їхні ватажки часто є помічниками нардепів.

То ж пильнуйте. А Полтава – молодці!

Джерело: Rodion Shovkoshytnyi

БЕЗ КОМЕНТАРІВ