Роман Кулик, молодший лейтенант (хорунжий) у Збройних Силах України

Визнання паспортів ОРДІЛО в РФ – профіт для нас. Для частини найбільш вірних рускоміровскіх фанатиків це стане стимулом назавжди емігрувати в РФ – для України це мінус відсоток дегенератів і виборців медведчуківських політпроектів після звільнення окупованих територій, Росії ж – додатковий тягар олігофренів на додачу до маси своїх.

Ті ж, що залишаться на окупованих територіях, але спокусившись «перспективами» мати паспорти ОРДІЛО в силу їх законності на території РФ, оформлять ці папірці – і в майбутньому це стане маркером для наших спецслужб.

Нам давно слід ухвалити закон про колаборацію і в ньому чітко прописати критерії і форми «дискримінації» формально громадян України, що співпрацювали з бойовиками на території ОРДІЛО. І основними критеріями можуть стати: голосування «за» відділення ДНР/ЛНР і оформлення паспортів цих квазі-утворень. СБУ напрацьовує бази і після деокупації територій особи, що оформили паспорти ОРДІЛО позбавляються громадянства України. Це колосальний геморой у плані внесення поправок в існуюче законодавство. Оскільки існує конституційно закріплений принцип неможливості позбавлення громадянства без згоди, продубльований в законі «Про громадянство».

І щоб змінити норми доведеться попітніти. Але без чіткого механізму відсторонення наших внутрішніх ворогів від суспільства – не оберемось проблем після повернення окупованих земель Донеччини/Луганщини.

Джерело: Роман Кулик

БЕЗ КОМЕНТАРІВ