Роман Кулик, молодший лейтенант (хорунжий) у Збройних Силах України

Бачу не одного мене коробить миттєве нагородження поліцейських, які стикнулись із Парасюком на блокпосту біля Слов’янська. Всього лиш нагрудні знаки «За відвагу у службі», але ж не треба багато відваги стерпіти «побої» і півгодини матів упоротого депутата. Вони просто виконували свою роботу, як і кілька тисяч бійців армії на нулі кожного дня. За цією логікою, як пише Alex Petrov, кожного з них можна нагороджувати хоч за кожен день обстрілів і боїв).

Тим паче скільки подань до нагородження по всіх ЗСУ елементарно про**ались у надрах ОТУ/ГШ/МО. Багато хороших бійців пролетіло з заслуженими медалями – не через свідомий факап військових чиновників, ні. Просто цей напрямок був завалений ще в 2014-му і до цих пір МО не виділяє достатньо ресурсів для закриття дірок, частини туплять із оформленням тощо. Якось із комбатом привезли в ОТУ «Донецьк» подання до нагородження півтора десятків бійців, що відзначились у боях на промзоні та Авдіївському лісі. Офіцери відповідного відділу поржали з нас, мовляв, «пацани, нема бабла замовити медальки, будете чекати в черзі». Ну ок.

Хоча впродовж літа-осені 2016-го МО умудрялось оперативно нагороджувати більшу частину кандидатів, але все відбувалось в авральному режимі – або під свято, або під приїзд когось із керівництва країни.

Зате в МВС – що не інцидент, то нагородження і вручення квартир. На цьому фоні військовослужбовцям важко не відчувати себе вторинними, особливо знаючи про стан квартирних черг і темпів будівництва житла для армійців. МВС в особі Авакова має більший політичний вплив і, як наслідок, краще лобіює власні інтереси, ніж Міноборони. Ні в якому разі не намагаюсь когось принизити чи зіткнути лобами, у нас і так вистачає міжвідомчої конкуренції і хейтинга, просто за армію обідно.

Джерело: Роман Кулик

БЕЗ КОМЕНТАРІВ