Роман Кулик, молодший лейтенант (хорунжий) у Збройних Силах України

Для галочки: поки не бачу ніякого адекватного чи логічного мотиву анулювати громадянство Саакашвілі. Попри браваду і гучні заяви, по електорату партія Саакашвілі – конкурент крилу популістів «Батьківщини-РПЛ», а не БПП-НФ, та й поки відверто слабкий конкурент. Вчорашній мітинг це ілюструє. Мутне дєрьмо.

Але що видно вже зараз: в результаті історії з громадянством Саакашвілі, що триває всього-то три дні, вкотре пересрали відношення українців до власного громадянства. Воно і так не мало особливої ваги, а згодом ще більш знецінилось: через роздачу паспортів «великим» російським реформаторам/журналістам, проблемою з наданням громадянства іноземцям, що брали участь в бойових діях на нашому боці.

І ось відбувається черговий етап девальвації – саме це бісить найбільше. Коли громадянство видають ситуативно, а потім, через зміну стосунків чи обстановки, політичним рішенням його позбавляють – виглядає тупо й відверто хріново.

Роками говоримо про інституційну слабкість України. І от авторитет (завдяки безвізу вага українського громадянства таки суттєво зросла) одного з ключових інститутів, що гарантує захист держави своїм громадянам, хє*иться. Знову і без видимої причини, через кон’юнктуру чи політичну доцільність, так і не ясно. У такій обстановці спробуйте звести якусь стабільну інституцію зі значним лімітом довіри.

Джерело: Роман Кулик

1 КОМЕНТАР

Comments are closed.