Роман Кулик, молодший лейтенант (хорунжий) у Збройних Силах України

Російські силовики відкрито завершують методичний розгром відносно стійкої та лояльної до України інституції (їх всього-то дві – Меджліс і УПЦ КП) в окупованому Криму – учора розграбували храм УПЦ КП в Сімферополі, завдали тілесних ушкоджень місцевому священику і здаватимуть в оренду приміщення. Не сенсація, росіяни систематично вичищають Крим від усіх проукраїнських елементів, усвідомлюючи роль церкви. Натомість що у нас зроблено для протидії філіалу РПЦ – УПЦ «Московського патріархату»?

Не можуть справитись навіть із попами Лаври, що відкрито руйнують архітектурні пам’ятки у центрі Києва.
Навіть вкрай обережна й м’яка спроба обмежити вплив цієї гебешної структури через закон №4128 (особливий статус для релігійних організацій, керуючі центри яких перебувають у державі-агресорі) і №4511 (по зміні релігійними громадами підлеглості) тупо не ставились на розгляд Ради. Одного мітингу фан-клубу МП й істерики Онуфрія вистачило, щоб депутати злякано відклали ці закони в довгий ящик. Тут, до речі, розкривався черговий недолік мажоритарки – більшість депутатів, що мають думати про свій округ, не хочуть лізти в зарубу з МП, бо усвідомлюють, що на чергових виборах (а виборчу систему у нас досі не змінили) це може зарубати їх перспективи на окрузі. Це окрема біль.

У висновку ж: росіяни агресивно доламують проукраїнську церкву в окупованому Криму, у нас під боком попи палять церкви УПЦ КП (читніть останні дописи Євген Карась про підпал у селі Бобровиця, на Чернігівщиніі). На рівні держави – по факту ігнорування масштабної проблеми, Онуфрій та його челядь запрошують на парад та всі урочистості на державному рівні, дають доступ до капеланства в армії і т.д.
Ясно чому – у час хиткої стабільності влазити у серйозний конфлікт з впливовою релігійною структурою, що має сотні тисяч зомбованих вірян, потужну підтримку країни-агресора і великі фінансові ресурси і вплив – не хочеться. Але треба. Бодай почати рухатись у напрямку обмеження впливу МП та підтримки проукраїнської церкви.
Я агностик, тому не маю жодного особистого інтересу вписуватись за будь-яку церкву. Просто у нашій ситуації необхідність усіма законними способами обмежити вплив УПЦ МП – питання нацбезпеки.
Суть на поверхні – у Михайлівському відспівують загиблих воїнів, роблять виставки по Іловайську, стіну портретів наших бійців. У Лаврі ж – … самі знаєте.

Джерело: Роман Кулик

БЕЗ КОМЕНТАРІВ