Роман Кулик, молодший лейтенант (хорунжий) у Збройних Силах України

Про пільгове житло для ветеранів і переселенців:

Рада ухвалила в другому читанні законопроект №4550 – пільгові кредити на житло учасникам бойових дій і внутрішньо переміщеним особам. 50% фінансує держава з бюджету й 50% кредиту – під 7% річних.

У першій варіації законопроекту механізм 50 на 50 пропонували встановити лише для учасників бойових дій. Але між першим і другим читанням доповнили правкою, що додала в цю категорію і внутрішньо переміщених осіб. Правку провалили, але Парубій поставив законопроект на голосування в цілому і правка пройшла в тілі закону.

І якщо учасників бойових дій уже понад 200 тисяч, то внутрішньо переміщених осіб – 1,7 мільйона. Хтось сподівається на фінансування іпотеки державою в подібних масштабах? Навіть подібні програми, типу пільгові іпотечні кредити для молодих сімей, ніколи повноцінно і не працювали, а були корумповані (черговість отримання тощо). Тепер – тим паче.

У пояснювальній записці не встановлені потреби в додатковому фінансуванні, все за рахунок держпрограми на будівництво на 2016-2017рр., конкретних механізмів наповнення програми коштами я не знайшов.

Закон ідеалістично хороший, але популістичний. І у висновку житло отримуватимуть одиниці з обох таборів. Але законопроект подав Гройсман, тому його проштовхнули через Раду. Для чого ухвалювати нереалістичні закони для хвилинного піару? Потім же буде гірше, коли чергові пільги тупо не працюватимуть в реальності.

Джерело: Роман Кулик

БЕЗ КОМЕНТАРІВ