Роман Кулик, молодший лейтенант (хорунжий) у Збройних Силах України

Як із них не ржати. УПЦ МП і так була повністю контрольованим філіалом РПЦ, але собор це більш формалізував цю вертикаль у статуті РПЦ. Ті попи МП, що поїхали на це зборіще ніби виправдовували сам факт відвідин Москви наміром лобіювати незалежний статус УПЦ МП шляхом внесення відповідних змін у статут РПЦ. І допускаю, Онуфрій та частина його організації мали такі амбіції. Але по факту Гундяєв нагнув їх ще нижче – от  яка неочікуваність, ніколи так не було, щоб свинособаки наї*али. Пропозиції УПЦ МП продинамили, а щоб не виступали – докинули кілька нових частин до статуту на кшталт:

1/ відтепер СТАТУТ УПЦ МП «одобряется Патриархом Московским и всея Руси» в разі внесення змін. Раніше могли самі вирішувати свої господарські й адмінпитання, а тепер все, біжіть на поклон до Гундяєва.

2/ адміністративні зміни структури організації УПЦ МП, створення, реорганізація чи ліквідація епархій – мають затверджуватись на соборі РПЦ.

3/ якщо раніше УПЦ МП могли десь ігнорити директиви з Москви, то для покращення керованості додали: «Решения Поместного и Архиерейского Соборов являются обязательными для Украинской Православной Церкви».

4/ трохи жорсткого тролінгу: «Имя Предстоятеля поминается во всех храмах Украинской Православной Церкви после имени Патриарха Московского и всея Руси». Захотілось Гундяєву, щоби його почастіше згадували в Україні не лише валом матів, а й молитвою по всіх храмах.

5/ і мало не найцікавіше – собор ухвалив такий собі документ «О канонических аспектах церковного брака», яким ЗАБОРОНИВ ПРИХОЖАНАМ РПЦ ОДРУЖУВАТИСЬ ІЗ РОЗКОЛЬНИКАМИ ТА ЄРЕТИКАМИ :D. А оскільки УПЦ КП й Філарет у них досі ісчадія ада і агенти єресі – ви зрозуміли.

Як без жартів – РПЦ посилює централізацію своїх філіалів, одним із ключових поміж яких є УПЦ МП. По факту це розгалужена мережа, насичена спецслужбами, широкими й міцними зв’язками з локальним криміналітетом, політиками проросійської орієнтації та добре монетизованою бізнесовою діяльністю – профіцитна установа з великими амбіціями, яка з початком війни почала потроху сипатись і втрачати головне – прихожан. Онуфрій та УПЦ МП в цілому і так лояльні до Москви, але дуже хочуть побільше автономії та юридично визнаної відмежованості від РПЦ – щоб український парламент не міг ухвалити обмеження, передбачені для релігійних організацій, керівні центри яких розміщені на території держави-агресора, і щоби втримати прихожан, не змінюючи суб’єкта лояльності, вказуючи на нібито широку автономію від Москви. В РПЦ таких рухів не зрозуміли. І хай не вводить в оману звістка, що делегація УПЦ МП вийшла з приміщення під час виступу Путіна. Це нічого не міняє. УПЦ МП стала ще більш інтегрованою складовою РПЦ, яка повністю підконтрольна Кремлю, використовувалась і буде використовуватись для дестабілізації України.

Але тепер стане ще простіше довести їх причетність до країни-агресора і як наслідок – може зрости «втеча» віруючих чи активізуються лобісти відкладених у довгий ящик законопроектів по обмеженню прав релігійних організацій, керівні центри яких …. тобто УПЦ МП.

Джерело: Роман Кулик