Роман Кулик, молодший лейтенант (хорунжий) у Збройних Силах України

ЄП переклала останню промову Орбана щодо України, озвучену на зустрічі із закордонними угорцями – і там він доводить усі наші «здогадки», окреслює нове коло претензій і точок майбутніх конфліктів.

Угорщині фіолетово на висновки Венеціанської комісії по нашому закону «Про освіту» (в принципі як і нам на ставлення Орбана до результатів її розгляду – не для його уряду закон відправили на оцінку комісії), але це наочно показує ставлення самого Орбана до механізмів ЄС:

«Це є фактом навіть попри заяви України, що вона дотримується міжнародних стандартів у певній формі. Я не знаю, чи є коректними ці заяви України, і мене це не обходить».

Але найбільше горіння викликає частина з декларуванням «неугодних» Угорщині документів:

«Цей перелік включає такі законопроекти: про громадянство, про використання мови і про реституцію та використання церковної власності».

Отак от, ви можете зараз внести зміни в ухвалений закон «Про освіту», будь ласка, але це нічого фундаментально це не змінить, бо в Орбана є ще мінімум три причини висунути претензії, а ми зараз – надто зручна мішень для атаки поміж усіх опцій його уряду. Означені закони і так довго лежать у парламенті? Так актуалізують тему реституції церковного майна – популярна зараз тема, он Польща теж згадала про костьоли. Тим паче, як виявилось, під час виборчої кампанії Порошенко пообіцяв угорській громаді вирішити це питання. Це до тих експертів, які вважають, що Україна могла би уникнути конфлікту з Угорщиною через 7 статтю освітнього закону. На даному етапі – здається, ми ніяк не уникнемо затяжного напруження в стосунках. Навіть просто сидячи, склавши руки і не ухвалюючи жодних законів в гуманітарній сфері. А захочемо на рівні законодавства реально укріпити положення української – Орбан та Сіярто на низькому старті, готові маніпулювати європейською риторикою про утиски нацменшин.

Джерело: Роман Кулик