Роман Кулик, молодший лейтенант (хорунжий) у Збройних Силах України

Британська SJW-студентота від рук відбилась: на стіні відремонтованого корпусу Манчестерського університету намалювали найвідоміший вірш Редьярда Кіплінга «Якщо….». Але лівим активістам Fatima Abid і Sara Khan зі студради він не сподобався, ну бо ж поет «відомий» расист, «Тягар білої людини» і оце от все.

Юні невігласи добились заміни Кіплінга на один із текстів американської письменниці Майї Енджелоу. Студрада ще й офіційно перепросила за таку наглість – як ці скоти посміли намалювати в кампусі один із найвідоміших віршів Королівства, авторства першого англійського Нобелівського лауреата з літератури?! Я ще розумію, аби це був університет десь в Мумбаї – тоді ще можна було б з натяжкою пояснити деколонізаційним наративом. А так виглядає як чергова навіжена ода абсолюту політкоректності.

Ясно, що в самому вірші «Якщо….» немає і натяку на расизм. А зводити всю творчість і погляди Кіплінга до расизму через «Тягар» – якесь примітивне й страшенне невігластво (уявляю, «Dakh Daughters» приїздять у Манчестер із концертом, а тут вже пікет студентів через альбом «IF»).

Фейспалм, що на весь універ (а Манчестерський – один із найбільших в UK) за Кіплінга публічно ніхто не вступився. Ніхто не хоче ярлика захисника «расиста» Кіплінга. Зате в коментах у BBC в народу знатно забомбило – на тисячу з лишнім коментарів. Не дивно, «If….» – досі заслужено один із найпопулярніших віршів підданих Королівства.

Джерело: Роман Кулик