Роман Кулик, молодший лейтенант (хорунжий) у Збройних Силах України

Проглянув частину ефіру «Право на владу», щоби зрозуміти щось про нашого нового секретаря РНБО Олександра Данилюка. Раніше не вражав своїми ораторськими якостями чи ідеями, а тут у новій і неочікуваній ролі (на кого його тільки не пророчили – Мінфін, МЗС, а врешті призначили в РНБО), замінивши Турчинова, який залишив по собі серйозний доробок і шлейф – як позитивний, так і негативний.

Було цікаво, що ж він розкаже про сектор безпеки і оборони, за який тепер відповідає, і як бачить свою роль на посаді.

А він майже нічого і не сказав по тематиці, здебільшого коментував поточну інформаційну повістку зекоманди.

«Я перетворю РНБО на потужний аналітичний центр, набиратиму спеців на конкурсі, присилайте резюме».

За великим рахунком і все. Герасимов питає, як планується розвиток теми з рішенням трибуналу по моряках, які наступні кроки – дипломатична позиція вигідна. На що Данилюк «жартує», що як хочете формувати порядок денний РНБО – присилайте пропозиції. А в нас перше засідання – енергетика. Хоча моряки, звісно ж, важливі. Будемо збиратись на нарадах РНБО, виявляти проблеми і працювати над їх вирішенням – короткий переказ їх діалогу. Загальні фрази.

Коротше, як і звучало до публікації указу про його призначення в РНБОУ – складається залізобетонне враження, що Данилюк некомпетентний у специфіці роботи органу, яким він тепер керує. Як і Баканов в СБУ, до речі.

Якщо в когось у студії було бажанні й мізки (в Герасимова не вистачило, звісно ж) поганяти Данилюка елементарними питаннями «а що вам відомо про нашу ракетну програму? коли там наступні випробування «Нептуна»? Що плануєте робити з «УОП»? А що з БТР-4, як будете вирішувати проблему? Ситуативну кімнату в АП ви знайшли на 8 день після інавгурації, а на своєму робочому місці в РНБО вже побували?

Ну і так далі. Очевидно, що він би й загальних питань не витягнув від слова взагалі. Для чого взагалі було призначати? Щоби пересидів на Болбочана 2-3 місяці до формування уряду? Доповісти і провести засідання по енергетиці він ще якось зможе, а що буде з оборонкою, якщо він нічого не нарізає по темі? Невиправдане й помилкове призначення.

Єдине, що бодай якось заспокоює – заступником секретаря досі працює генерал-майор Сергій Кривонос. Який на кілька голів компетентніший за Данилюка й останні тижні політичної нестабільності демонструє 100% віддачу та енергійно працює. Виперти його зараз – було би для Данилюка величезною помилкою.

Джерело: Роман Кулик