Роман Кулик, молодший лейтенант (хорунжий) у Збройних Силах України

Продивився ту частину ефіру «Права на владу», де прес-секретарка Зеленського «пояснює» нам слова Кучми на ТКГ.

Якщо коротко – її пояснення звучать ще гірше, ніж «не поняті» тези Кучми. Якийсь дурдом. Цитата:

«Дуже часто (!) українські військові потрапляють на провокації, коли стріляють із житлового будинку, дитсадка, школи, з лікарні, з будь-якого місця, де перебувають цивільні люди, да? цивільні. І після цього починаються обстріли (!) цього будинку. Таким чином гинуть наші люди, наші українці. І власне йшлося про те, щоби не піддаватися провокаціям. Розумієте?»

Розуміємо. Що речниця президента в прямому ефірі охарактеризувала наших військових криворукими ідіотами, які після 5 років бойових дій в умовах досі «ЧАСТО» стріляють по школам/лікарням (очевидно у виконанні Мендель мова про артилерійські обстріли з боку ЗСУ) у відповідь на провокативні обстріли НЗФ. Тобто убивають цивільних мешканців, про що безперервно торочать російські федеральні ЗМІ та квазі-ЗМІ в ОРДЛО.

Назвати це інакше, ніж відвертою брехнею і приниженням ЗСУ не можна. Для тих, хто елементарно слідкує за зведенням ООС, СЦКК та навіть ОБСЄ – подібна риторика виглядає просто дикістю. Кожного разу, коли бойовики вкидають інформацію про обстріл ЗСУ шкіл/садків і т. д. – з’являються детальні розбори кожної ситуації і стає очевидним, що в більшості випадків представники НЗФ самі організовують обстріли об’єктів на своїй же території, часто з жертвами, щоби дати інформаційні приводи знову заявити про геноцид «мешканців республік».

Це абсолютне нерозуміння ситуації у зоні бойових дій. Або ж початок використання з боку АП по відношенню до ЗСУ елементів російської риторики. Дуже хочеться вірити, що тут перший варіант – некомпетентність і тупість. Тоді всі, хто пишуть Зеленському тексти – ідіоти, або беруть інформацію з проросійських ресурсів. В інакшому разі події розвиватимуться дуже швидко.

Але зараз нам знову будуть розказувати, що це все не так, просто ви неправильно зрозуміли. Малось на увазі зовсім інше. Ну-ну.

P.S. цікаво побачити (якщо вона буде) реакцію НГШ Хомчака та командуючого ООС Сирського на такі рухи АП. Бо їх попередники, Муженко і Наєв, системно і з фактажем боролись із російською пропагандою про часті обстріли українською артилерією міст окупованих територій, яку в лайт-формі продублювала Мендель в ефірі плюсів.

Джерело: Роман Кулик