Роман Маселко, адвокат Небесної сотні й Автомайдану

Екс-голова Вищої ради правосуддя та новоспечений суддя Верховного Суду Ігор Бенедисюк дав інтерв’ю, де заявив:

– Сьогодні ВРП може не призначати або звільняти суддів, якщо вважає їх негідними.

– Незважаючи на значні повноваження, у ВРП немає права власної ініціативи. Тобто вона не може за своїм бажанням відкрити дисциплінарне впровадження щодо одного з суддів.

Мовляв, ми може і хотіли звільняти негідників, але не можемо.

Так от, це відверта неправда. Нагадую пану Бенедисюку прямі норми закону які спростовують його слова.

п.48 Перехідних положень ЗУ «Про судоустрій та статус суддів» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1402-19/print

Вища рада юстиції може відмовити у внесенні Президентові України подання про призначення судді на посаду виключно з таких підстав, які вона визначає, керуючись власною оцінкою обставин, пов’язаних із кандидатом на посаду судді, та його особистих якостей:
а) наявність обґрунтованого сумніву щодо відповідності кандидата критерію доброчесності чи професійної етики або інші обставини, які можуть негативно вплинути на суспільну довіру до судової влади у зв’язку з таким призначенням;

ч.10 ст. 49 ЗУ «Про Вищу раду правосуддя» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1798-19

«Якщо в процесі розгляду дисциплінарної справи Дисциплінарна палата дійде висновку про наявність ознак дисциплінарного проступку в діяннях інших суддів або про наявність ознак іншого дисциплінарного проступку в діяннях судді, щодо якого розглядається справа, Дисциплінарна палата може ухвалити рішення про відкриття відповідної дисциплінарної справи ЗА ВЛАСНОЮ ініціативою»

Тобто і не призначати сумнівних кандидатів, і ініціювати за власною ініціативою дисциплінарки вони можуть. Було б бажання.

Джерело: Roman Maselko