Роман Маселко, адвокат Небесної сотні й Автомайдану

А що вам не дає спокою у суботу?

Я от думаю, що наступного тижня п’яті роковини розстрілів Небесної Сотні. Думок у зв’язку з цим чимало і різних.

Але не полишає одна.

У ті саме дні, з 19 по 22 лютого, відбудуться засідання Вищої кваліфкомісії суддів щодо 44 недоброчесних кандидатів до Верховного Суду. Там будуть остаточно визначати, чи варто, наприклад, призначати суддями ВС суддів Майдану, які забороняли Майдани і розв’язували руки беркуту. Членів Вищої ради правосуддя, завдяки яким сотні негідників залишились на своїх посадах. Або тих, хто як до себе додому їздить у РФ і родина яких має там бізнес.

І можна було б вважати це випадковим збігом, якби ці засідання спочатку не були призначені на тиждень раніше – з 12 лютого. А потім раптом перенесені без явної причини на ці дні. Дні, в яких нам усім буде, м’яко кажучи, трохи не до призначення суддів, і в які все інформаційне поле логічно буде про Небесні Сотню, про Революцію Гідності і про початок війни.

Комісія могла обрати будь-які інші дати, але визначила 19-22 лютого, щоб можна було кого завгодно непомітно призначити довічно суддями над усіма нами.

Особливо цинічно це виглядає після того, що рівно рік тому Родини Героїв Небесної Сотні приходили до Вищої кваліфікаційної комісії суддів нагадати, за що гинули їх рідні і вимагати справжнього очищення судової влади.

Тоді Комісія багато чого пообіцяла і навіть портрети Небесної Сотні порозвішувала у себе.

Але не довго у ВККС терпіли погляди Героїв. Ще швидше Комісія забула усі обіцянки судової реформи і за цей час протягнула чимало суддів Майдану. А на чергову річницю приготувала ось таку цинічну відповідь на вимогу родин Небесної Сотні.

Символічна крапка у формуванні Верховного Суду.

Джерело: Роман Маселко