Роман Маселко, адвокат Небесної сотні і Автомайдану

Вчора Вища рада правосуддя розглядала звернення судді Солом’янського суду В.Кицюк щодо гучного конфлікту за участі судді та копів, який трапився 21.02.17 р. (тоді копи надягнули на суддю кайданки).

Ця ситуація викликала жваву дискусію.
Позиція копів була викладена тут:
https://www.facebook.com/roman.maselko/posts/10207067766327061?pnref=story

Потім зявилась альтернативна версія:
https://www.facebook.com/roadcontrol.ua/posts/1317702754976156?pnref=story

І от вчора це питання вже було розглянуте на засіданні ВРП.

ВРП повинна реагувати на такі факти. Але мене вразили 2 речі:

1) Я вже три роки займаюсь справами Майдану. Відомо, що на понад 330 суддів Майдану чинився шаленний тиск з боку влади, внаслідок якого «незалежні» судді перетворились в «ручних». Я безліч разів звертався до ВРП з вимогою окремо з’ясувати, хто і як посягав на незалежність суддів і належно відреагувати на ці факти. Але усі ці звернення були проігноровані. Коли ж на одного суддю одівають кайданки, то вже через два тижні (!!!) ВРП розглядає її звернення. ДВА роки ВРП відмовляється і досі не збирається розглянути прохання родичів Небесної Сотні відреагувати на тиск з боку влади на суддів Майдану, але миттєво реагує на звернення однієї судді.

Це чітко показує реальні пріоритети ВРП – зберегти можливість впливу на суддів з боку влади, але жорстко присікати будь-які спроби поводитись з суддями, як зі звичайними людьми.

2) ВРП довго розпитували суддю про обставини інциденту. Але не було ЖОДНОГО питання стосовно того, чому суддя на вимогу поліцейського надати документи і залишатись на місці просто пішла. І хто в подальшому дозволяв собі образливі вислови щодо копів. Я так і не зрозумів – якщо суддя відповідно до Кодексу суддівської етики є прикладом для законослухняних громадан, то чи я та інші маю право поводитись так, як Кицюк ?

Здивувало і те, що засідання проігнорували поліцейські. Хотілось би дійсно об’єктивно розібратись у ситуації. Нехай і вони відповідають за свої дії.

В засіданні оголосили перерву, сподіваюсь наступне засідання дасть відповіді на поставлені питання.

Джерело: Roman Maselko

БЕЗ КОМЕНТАРІВ