Роман Маселко, адвокат Небесної сотні й Автомайдану

Я просто офігів від нахабності судді.

6 червня Вища кваліфікаційна комісія суддів України буде перевіряти суддю Лисичанського суду Віталія Фастовця.

Ця особа, яка давала присягу судді, систематично (більше ніж у 32 своїх рішеннях) стібеться з офіційної позиції України щодо дій російських військових та сепаратистів у зоні ООС.

Він називає ці території не інакше як «ПОКИ ЩО контрольовані Україною».

А самі дії сєпарів та росіян навмисно описує саркастично, використовуючи фейки (про обстріл атомними боєголовками), щоби було зрозуміло, що він просто висміює і знущається з офіційної позиції України.

І все це у офіційних судових рішеннях!!!

Я спершу подумав, що суддя просто невдалі формулювання використав у патріотичному пориві. Але варто почитати його ФБ, щоби все стало зрозумілим. https://www.facebook.com/profile.php?id=100021179865093

Але то фігня. Бо він не лише стібеться, але й реально виправдав сепаратиста, якого він судив за посягання на територіальну цілісність, ВИКРИВЛЮЮЧИ показання свідків. Це встановив апеляційний суд, скасувавши виправдальний вирок (детальніше нижче).

Громадська рада доброчесності затвердила негативний висновок щодо цього судді (хоча колишній член Leonid Maslov , який воював, пропонував інше).

Тепер слово за Вищою кваліфкомісією.

#судова_вата

P.S.
Ось прямі цитати з рішення судді:

«Вирішуючи питання про наявність в діях відповідача ухилення від нотаріального посвідчення договору, суд виходить з того, що для будь-якої особи, яка не бажає бути звинуваченою у роботі на ФСБ, є загальновідомими і відповідно до ст.61 ч.2 ЦПК України не потребують доказування у судах України цілодобові провокації бандитсько-терористично-сепаратистських угруповань російсько-терористичних бандитів-найманців на межі контрольованих і неконтрольованих Україною територій, стрільба вказаних осіб з ПЗРК по працюючим кондиціонерам, з РСЗВ БМ-21 «Град» та ствольних артилерійських систем по населеним пунктам по всій площі дальності вогню у т.ч. і на контрольованій ними території, застосуванням боєприпасів з ядерним зарядом на території Луганського аеропорту і важких вогнеметних систем «Чебурашка» на території Донецького аеропорту, одночасне вживання вищеназваними членами вищеназваних угруповань як алкогольних напоїв так і наркотичних речовин, відсутність дисципліни, насильство, захоплення чужого майна тощо.

За таких обставин будь-яка особа під час перетинання межі між ПОКИ ЩО контрольованими та неконтрольованими Україною територіями наражається на реальну небезпеку для власного життя, здоров’я, честі та гідності, тобто всього того, що згідно ст.3 Конституції України визнається в Україні найвищою соціальною цінністю».
https://bit.ly/2WMW6jo

А ось дані про виправдальний вирок сепаратисту:
https://bit.ly/2WcZIqI

02.08.2016 суддя у складі колегії суддів (Л. Грибанова, А. Березін, В. Фастовець) ухвалив виправдувальний вирок щодо особи, обвинуваченої в умисному здійсненні публічних закликів до вчинення дій, спрямованих на зміну меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України (ст.110 ч.1 КК України), а також сприянні діяльності терористичної організації «Луганська народна республіка» (ст.258-3 ч.1 КК України).

Суд апеляційної інстанції скасував цей вирок, зокрема, з огляду на таке:

«Суд першої інстанції неповно навів та частково викривив у вироку показання свідків обвинувачення ОСОБА_5 та ОСОБА_6, не зазначивши певні відомості, вказані цими свідками, які можуть свідчити про винність ОСОБА_2 у вчиненні кримінальних правопорушень, не надав належної оцінки показанням вказаних осіб стосовно підтвердження винуватості ОСОБА_2».

Джерело: Roman Maselko