Роман Маселко, адвокат Небесної сотні й Автомайдану

Сьогодні нарешті стало публічним те, про що уже давно усі здогадувались.

Сьогодні Комісія настільки відверто і нахабно вирішила протягнути усіх недоброчесних суддів, що не витримав навіть дуже терплячий Andriy Kozlov

Почалось усе з того, що Комісія, яка мала розпочати засідання о 9:30, чекала до 11:00. Знаєте чому ? Бо були присутні лише 11 членів. Тобто кворум був, але проводити засідання не ризикнули, бо для того, щоби протягнути суддю з негативним висновком ГРД, треба якраз 11 голосів. А один з членів Андрій Козлов – ненадійний, тобто не хоче голосувати за недоброчесних.

Щоб нейтралізувати «фактор Козлова», спеціально терміново викликали Сергія Прилипка, який в цей час виступав на судовому форумі.

Прилипко приїхав і Комісія запустили звичний конвеєр імітації перевірки. Дві судді одразу отримали добро Комісії, а от на третій – судді І.Грибан, яка забороняла майдан у Чернігові щось пішло не так.

Ми бачили, як з нарадчої кімнати вискочив Андрій Козлов. Після цього вийшла комісія і головуюча Устименко повідомила, що стосовно судді Грибан оголошено перерву.

Через пару хв. зявився пост Андрія Козлова, де він фактично визнав, що перерву оголосили виключно тому, що не було цих 11 голосів.
https://www.facebook.com/andriyko/posts/10157345342148841

Тобто було голосування, яке не набрало 11 голосів. Це значить, що суддя підлягає звільненню. Але очищення суддівських кадрів точно не входить у плани Комісії. Тому і оголосили перерву.

Перед продовженням засідання я з Vadym Valko мимоволі стали свідками телефонної розмови члена ВККС Сергія Прилипка з головою Комісії Сергієм Козьяковим. Він сказав, що було два голоси проти і що Козлов вибіг саме тому, бо замість рішення про звільнення судді Комісія чомусь вирішила зробити перерву.

Після початку засідання я звернувся до головуючої з вимогою повідомити, чи було голосування щодо судді. Я декілька раз повторив питання, але Устименко не відповіла, а сказала лише, що є рішення про перерву.
https://www.youtube.com/watch?v=J3x_FiryZIE

З цього стає очевидним, що саме так все і відбулось.

Тобто якщо раніше Комісія просто ігнорувала факти недоброчесності, то сьогодні пішла фактично на фальсифікацію результатів голосування. Зрозуміло, що після цього залишатись на засіданні не було жодного змісту.

Кожен додатковий день роботи цієї Комісії означає залишення на посаді десятки недоброчесних суддів.

Ми усі повинні мобілізуватись, щоб якомога швидше змінити Комісію та принципи її формування.

P.S. Дякую Андрію Козлову за принципову позицію і що не змовчав.

Джерело: Roman Maselko