Роман Маселко, адвокат Небесної сотні і Автомайдану

А ви знали, що рішення ВККС не підлягає наданню на запит про доступ до публічної інформації бо … це не задокументована інформація. А от Вища кваліфікаційна комісія суддів України вважає саме так.

Вчора представник ВККС у Верховному суді саме так пояснював, чому ВККС 4 місяці не відповідала на мій запит.

29 березня голова ВККС Сергій Козьяков на форумі «100 днів роботи Верховного суду» вирішив продемонструвати, як кардинально змінилась ситуація і зацитував рішення про результати конкурсу, який організовувала попередня ВККС.

Суть у тому, що у багатьох випадках кількість вакансій дорівнювала кількості бажаючих. Безпрограшна лотерея.) Козьяков ще сказав: «Ми правильно розуміємо, що це не випадково?». Прямо натякнувши, що посади тоді отримували нечесно.

На наступний день я звернувся у ВККС з проханням надати мені копію цього та інших рішень. Це ж важлива інфо. І ці судді, які нечесно отримали свої посади, мабуть зараз оцінювання проходять. Ми повинні знати своїх героїв.

У відповідь – тиша. Через місяць подав повторний запит. Знову тишина.

Подав позов. І лише після цього – тобто через 4 місяці після запиту – отримав відповідь.

Рішення цікаве і я окремо про це напишу.

А вчора було засідання за моїм позовом. ВККС повністю заперечує будь-які порушення.

ВККС стверджує, що рішення ВККС не є задокументованою інформацією у розумінні закону «Про доступ …». І взагалі, це ж погана ВККС ті рішення виносила, ми до неї не маємо відношення.

А не відповідали 4 місяці, бо ВККС …. зайняте судовою реформою і відновленням довіри до суду.

Вчора Верховний суд не ризикнув ухвалити рішення у такій примітивній справі і переніс засідання на 20.08. Мабуть, думають, як обґрунтувати, що рішення ВККС – це не документ.

Джерело: Roman Maselko