Роман Маселко, адвокат Небесної сотні і Автомайдану
Роман Маселко, адвокат Небесної сотні і Автомайдану

Ситуація з Чаусом є дуже показовою! Його приклад ще раз доводить, що такі судді, як Чаус, раз продавши свою честь, вже не можуть зупинитись, навіть якщо хочуть. За одним злочином неодмінно підуть інші, поки його не зупинити. Серед суддів Майдану він не єдиний, кого ловлять на хабарі. Зіскочити з цієї голки вже майже неможливо, сама система не дозволяє це зробити. Тому єдиний вихід – радикально вичищати суди від таких чаусів.

А тепер глянемо глобальніше на цю ситуацію. Якою є позиція влади в особі Вищої ради юстиції стосовно суддів а-ля чаус? Я нагадаю, що суддя Чаус мав бути звільненим ще в грудні 2015-го року. Про порушення присяги Чаусом був висновок ТСК та попередній висновок дисциплінарної секції ВРЮ. Але після того як до Чауса попадає резонансна справа Корбана ВРЮ КАРДИНАЛЬНО міняє свою позицію та вирішує, що Чаус не порушив присягу та не підлягає звільненню. Все наскільки очевидно, що не потребує пояснення. Лише 3 члени ВРЮ не погодились з таким рішенням.

Саме тоді я зрозумів, що ВРЮ не буде займатись очищенням та формуванням незалежного суддівського корпусу. Її завдання – зберегти status quo, коли в кожному суді є ручні судді, яких тримають на гачку і які готові виконати все, що завгодно.

Виникають запитання: чи понесе ВРЮ відповідальність за своє ж рішення залишити Чауса у суді? Скільки ще таких чаусів ВРЮ готова залишити чи привести в суди?

Ну, і ключове запитання – чи взагалі можлива довіра до такої ВРЮ та її рішень?

Нагадую, відповідно до судової реформи саме ВРЮ є головним органом, відповідальним за формування оновлених судів. При цьому, якщо ВККС буде відповідно до закону співпрацювати з Громадською радою доброчесності, то на ВРЮ громадськість не матиме жодного впливу.

111222333Джерело: Roman Maselko