Роман Маселко, адвокат Небесної сотні і Автомайдану
Роман Маселко, адвокат Небесної сотні і Автомайдану

Справи Автомайдану дуже повільно, але все ж таки рухаються. Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська 08.06.16 виніс вирок, яким засуджено:

1) підполковника міліції Іванюка Д.Г. – начальника адміністративної практики управління ДАІ ГУМВС України в Дніпропетровській області, який змушував підлеглих складати фальсифіковані протоколи
2) інспектора ДАІ, який складав фальсифікований протокол.

Дуже важливо, що вироком суду чітко встановлено, яким чином фальсифікувались протоколи і відбувався тиск на ДАІшників.

Окрім того цей вирок доводить, що не усі ДАІшники піддавались впливу. Таких варто відзначати:

Цікаві цитати з вироку:
«Деліта Д.В. описав ситуацію за рапортом по розшуку, після чого він став пояснювати, що неможливо скласти протоколи, оскільки особи правопорушників не встановлені, але йому не дали закінчити свою доповідь, та в нецензурній й грубій формі Скітенко С.Л. налаявся на нього та сказав, що він вже звільнений, і в цей момент став викликати начальника відділу кадрів Приходька Ю.М., щоби той забрав в нього службове посвідчення.

Через деякий час його викликав до себе в кабінет Іванюк Д.Г., вмовляв скласти ці протоколи та говорив, що Скітенко С.Л. допоможе, вони всі допоможуть, закриють питання та все буде добре, все домовлено, він та Скітенко С.Л. його прикриють, обіцяв, що його чіпати не будуть, тільки треба скласти протоколи, він відмовився та пішов.

А потім Іванюк Д.Г. йому став постійно дзвонити, наполегливо вимагаючи від нього скласти ці протоколи, після відвезти матеріали терміново по судах, та особисто йому доповісти, показати йому супровідні листи, з печаткою суду про отримання, вихідні номери.

Згодом, після ранкової наради у Волчкова С.О., він зайшов до кабінету та побачив, що на столі лежить папка із цими документами, хто її приніс він не знає. На титульному аркуші була резолюція від Скітенка, який розписав на Іванюка Д.Г., який розписав на ДАІ м.Дніпропетровська. Потім була резолюція Волчкова С.А. на Мартинця, а потім резолюція Деліта Д.В. Резолюції щодо виконання ним, тобто Бардаченко В.М., не було, йому на стіл поклали вже готові матеріали.

В матеріалах були протоколи складені під його прізвищем, але дані документи він не оформлював та не підписував. Хто це міг зробити, йому не відомо, він не давав будь-яких вказівок щодо оформлення даних протоколів та підпису свого не ставив. Він розумів, що ці адмінпротоколи є підробними і підписи не його».

Отже відповідно до вироку:
1) Іванюка Дмитра Георгійовича визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого за ч.2 ст.343 КК України.
Призначити Іванюку Дмитру Георгійовичу покарання за ч.2 ст.343 КК України у виді обмеження волі строком на два роки.

2) Борща Іллю Валентиновича визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.366 КК України та призначити йому покарання у виді штрафу в розмірі 250 ( двухсот п’ятидесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 4 250 гривень, з позбавленням його права обіймати посади в правоохоронних органах строком на два роки.

Повний текст вироку тут http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/58168596

Найважливіше тут, що обіцянки «прикрити» та «все вирішити» не спрацювали. І чим більше вони не спрацьовуватимуть і чим більше у нас працюватиме принцип невідворотності покарання тим менше у нас буде сваволі.

Це лише капля в морі. Нагадую, до фальсифікацій було залучено понад 450 ДАІшників з усіх регіонів. Але найголовніше, що все це відбувалось на підставі вказівок керівництва по усій вертикалі. І це керівництво має понести покарання!

Далі буде …

Джерело: Roman Maselko