Глава корпорації Roshen В’ячеслав Москалевський відкидає звунувачення у монополізмі

Кондитерська корпорація «Рошен» нарощує обсяги експорту продукції за кордон на 30% за рік. Найбільшими імпортерами продукції є Болгарія, Румунія, Польща. Про це заявив глава корпорації Roshen В’ячеслав Москалевський, передає Економічна правда.

Президент корпорації оцінює частку Roshen на українському ринку в 25%-27% і визнає, що компанія є найбільшим гравцем на внутрішньому ринку.

При цьому Москалевський відкидає звинувачення у монополізмі.

«Як я можу бути монополістом? Вас не турбує, що в Україні працюють Kraft, Nestle? Якщо вони займуть 100% ринку, то це нормально?», – сказав він.

Багатьох виробників кондитерських виробів Москалевський не вважає конкурентами, оскільки вони працюють в «дешевому сегменті».

«Сегмент Житомира («Житомирські ласощі», – ред.) – це дешева цукерка для сільських жителів. Ми не їхній конкурент. Я взагалі не знав, що таке український кондитерський ринок, поки не поїхав недавно в Кьольн на виставку і не побачив всіх. Були виробники з Дніпра, Кременчука, Одеси. Компанія, яка розвивається і росте, – «Лукас» в Кременчуці», – розповів Москалевський.

Також він прокоментував торгівлю з Придністров’ям.

«Цукерки – не військовий товар. Я вже давно не продаю нічого «Шерифу», тому що вони не платять гроші. А не платять, бо у них виникли проблеми з банками», – сказав він.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, раніше молдовське відділення Міжнародної організації журналістських розслідувань RISE Moldova опублікувало матеріал про те, як на тлі обмежень офіційним Києвом торгівлі з окупованими Донбасом і Кримом українські компанії заробляють на експорті в Придністров’ї – сепаратистському регіоні на сході Молдови.

Серед найбільших відправників товарів у Придністров’я – українські представництва світових брендів «Кока-кола» і «Нестле», а також президентський «Roshen». Їхній основний бізнес-партнер – придністровське ТОВ «Шериф» олігарха Віктора Гушана, який вважається головним бенефіціаром існування «ПМР».

З 2014 року і до першої половини 2017-го Roshen наторгував з «Шерифом» 3 мільйони доларів.

Довідка: Корпорація «Рошен» – один із найбільших в Україні виробників кондвиробів, включає Київську, Кременчуцьку (Полтавська обл.) кондитерські фабрики, два виробничі майданчики і масло-молочний комбінат «Бершадь молоко» у Вінницькій області, два виробничі майданчики в Липецькій області РФ, Клайпедську кондитерську фабрику (Литва) і фабрику Bonbonetti Choco (Угорщина).