Суд зобов’язав Кабмін визнати і зареєструвати за Roshen право інтелектуальної власності на товарний знак, яким є червоний колір в упаковці кондитерських виробів

Господарський суд Києва задовольнив позов Кондитерської корпорації «Рошен» проти Міністерства економічного розвитку і торгівлі та ДП «Укрпатент» щодо реєстрації знаку у вигляді «червоного кольору матеріалів для упакування кондитерських виробів». Про це свідчить рішення суду від 3 червня, повідомляють Наші гроші.

Суд зобов’язав Кабмін визнати і зареєструвати за «Roshen» право інтелектуальної власності на товарний знак по заявці №201710458 від 13 травня 2017 року, яким є червоний колір в упаковці кондитерських виробів.

Під дію знака потрапляють плівки з різного матеріалу. Таким чином у «Roshen» вирішили зарезервувати за собою право упаковувати кондитерські вироби в стрічки червоного кольору.

Суд визнав недійсними висновок «Укрпатенту» і рішення Апеляційної палати Мінекономрозвитку, яким підприємству раніше відмовили в реєстрації спірного знака.

На початку 2012 року корпорація подала заявку на видачу свідоцтв на стрічки з написом Roshen з різними відтінками червоного. Але жодну з цих заявок в компанії не оплачували, тому рішення по ним не було.

У серпні 2016 року «Roshen» заявила про бажання зареєструвати за собою ще два знака: стрічку червоного кольору і стрічку червоного кольору з написом «Roshen». Обидві – для упаковки тортів.

Корпорація «Roshen» не змогла довести, що має право на володіння червоною пакувальною стрічкою. Тому в лютому 2017 року за цією заявкою фірма отримала відмову.

 

Однак «Roshen» хоче, щоби червону стрічку не могли використовувати інші виробники. В середині 2017 року «Roshen» вирішила зареєструвати за собою знак у вигляді червоного кольору. Спочатку – неуспішно. Але втрутився суд.

На даний момент розгляд справи в апеляційному суді очікується – поки в судовому реєстрі відсутня інформація про подання Мінекономрозвитку і «Укрпатентом» апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції.

Натомість позитивно завершився розгляд заявки про реєстрацію знака з брендованою стрічкою для упаковки тортів – восени 2017 року «Roshen» зарезервувала своє право на стрічку.