Перша заявка на реєстрацію позначення «Київський торт» була подана Київською кондфабрикою ім. Карла Маркса ще 1994 року

Кондитерська корпорація «Рошен» заявляє, що є власником серії торгових марок «Київський торт» – як словесних, так і комбінованих, що підтверджується низкою свідоцтв України на знаки для товарів та послуг, виданих уповноваженими державними органами.  Про це йдеться в заяві компанії.

«Перша ж заявка на реєстрацію позначення «Київський торт» в Україні Київською кондитерською фабрикою імені Карла Маркса була подана ще у 1994 році. До того ж, рішенням Апеляційної палати Державної служби інтелектуальної власності України торговельна марка «Київський торт» визнана в Україні добре відомою відносно правонаступника Київської кондитерської фабрики імені Карла Маркса – ПрАТ «Київська кондитерська фабрика «Рошен», – йдеться у повідомленні.

У середині 90-х років минулого століття Київська кондитерська фабрика імені Карла Маркса разом із усіма правами на інтелектуальну власність перейшла у володіння Корпорації «Рошен». Таким чином, право на маркування тортів знаком «КИЇВСЬКИЙ ТОРТ» на території України належить виключно Корпорації «Рошен», переконані в компанії.

«В липні 2017 року Центром соціальних технологій «Соціополіс» було проведено соціологічне опитування з метою визначення ступеню схожості та рівня відомості серед споживачів знаку «Київський торт» виробництва Корпорації «Рошен» і продукції «Торт «Київський» виробництва ПАТ «Київхліб»/ТОВ «Київський БКК». За результатами опитування, стало відомо, що переважна більшість (72,1%) респондентів вважають, що вказане позначення є торговельною маркою одного з виробників тортів»,  – йдеться в заяві.

Причому, наголошують у компанії, переважна більшість (93,5%) респондентів з числа тих, хто вважає позначення «Київський торт» торговельною маркою одного з виробників тортів, власником вказаної торговельної марки назвали «Кондитерську корпорацію «Рошен». 79% від загальної кількості опитаних вважають схожими упаковку продукції «Київський торт» виробництва  Корпорації «Рошен» та упаковку продукції «Торт «Київський» виробництва ТОВ «Київський БКК».

Як відомо, Господарський суд Києва заборонив ПАТ «Київхліб» виробляти торти в упаковці, яка схожа на упаковку торта «Золотий ключик» корпорації Roshen.

Крім того, кондитерська корпорація Roshen звернулася до Господарського суду Києва з вимогою заборонити компанії «Ашан Україна» використовувати назви «Київський торт» і торт «Київський».