Кертіс Скапаротті

Глава Європейського командування США Кертіс Скапаротті заявив, що російські військові стратеги серйозно вивчають можливість застосування ядерної зброї в обмежених військових конфліктах. Про це інформує російська служба Голосу Америки.

«Я думаю, що це частина російської доктрини та їхнього способу ведення війни, якщо хочете», – заявив Скапаротті, який також є верховним головнокомандувачем силами НАТО в Європі.

Представники Пентаґону вважають, що Росія, яка не може конкурувати з американськими військовими в тривалому конфлікті із застосуванням звичайних видів зброї, роздумує про використання ядерної зброї для швидких перемог над слабшими сусідами, перш ніж в справу можуть втрутитися американські війська.

«Ескалація з метою домінування – ось як вони дивляться на це. І якщо ви подивитеся на модернізацію їхніх збройових систем сьогодні, то, думаю, ви помітите, як вони можуть використовуватися саме для цих цілей при певній ескалації. Я вважаю, що вони дійсно розробляються для цього», – сказав Скапаротті.

З цим погодилася колега Скапаротті – виконуюча обов’язки помічника міністра оборони з питань міжнародної безпеки Кетрін Вілбарджер, зазначивши, що китайські військові стратеги розробили аналогічну теорію здобуття перемоги в конфліктах.

Обидві країни прагнуть підвести США до складної проблеми.

«Модернізація збройних сил Росії й Китаю, в поєднанні з проблемами, спричиненими часом і відстанню, з якими ми стикаємося, надають цим суб’єктам можливість діяти швидко, використовувати те, що зазвичай називають сценарієм факту», – заявила Вілбарджер.

«Якщо стане ясно, що задіяно такий сценарій, то США виявляться в несприятливу екологічну ситуацію, коли їм доводиться реагувати так, що це може розглядатися, як ескалація конфлікту, що є вкрай проблематичним розвитком подій при конфронтації з ядерними державами», – додала вона.

За словами Скапаротті, Росія підкріплює цю стратегію «активними запасами, що складаються з приблизно двох тисяч» збройових систем, здатних доставляти «нестратегічну», тобто порівняно невелику ядерну зброю.

«Російські запаси нестратегічної ядерної зброї викликають занепокоєння, оскільки вони підтримують помилкову впевненість Москви у тому, що обмежене застосування першими ядерної зброї, можливо малопотужної зброї, дасть Росії силову перевагу в кризах і на більш низьких рівнях конфлікту», – наголосив генерал.