Хоча європейські дослідники майже 100 разів упіймали РФ на брехні про MH17, Міноборони Росії причетність до катастрофи заперечує

Російське Міноборони стверджує, що ракета, якою збили рейс MH17 на Донбасі влітку 2014 року, належала військовій частині, розташованій в Україні. Про це заявив начальник головного ракетно-артилерійського управління Міністерства оборони РФ, генерал-лейтенант Ніколай Паршин, повідомляє Meduza.

За твердженням російського міністерства, ракету 9м38 для зенітно-ракетного комплексу «Бук», якою збили «Боїнґ», в грудні 1986 року передали в військову частину 20152 – зенітно-ракетну бригаду в Тернопільській області УРСР, яка зараз розташована в Україні.

Міноборони РФ спирається в своїх твердженнях на бортовий номер ракети, який військові встановили за серійними номерами сопла й двигуна ракети, представленими в травні 2018 року Міжнародною слідчою групою.

За даними російського відомства, ракету створили на Долгопрудненському науково-виробничому підприємстві 24 грудня 1986 року, а за п’ять днів залізницею відправили в Україну. Відповідні записи нібито є в архівах Долгопрудненського науково-виробничого підприємства.

«Ці відомості мали гриф «Цілком таємно», однак Міноборони РФ розсекретило їх», – йдеться в повідомленні.

Раніше в Міноборони Росії вже заявляли, що серійний номер ракети, яка причетна до аварії малайзійського Boeing над Донбасом, вказує на те, що її виробили в Радянському Союзі.

Як відомо, Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 «Амстердам – Куала-Лумпур» збили у небі над Донбасом 17 липня 2014 року. Усі 298 осіб, які перебували на борту, загинули.

Міжнародна команда з розслідування катастрофи літака «Боїнґ» рейсу МН17 дійшла висновку, що лайнер збила ракета, випущена із ЗРК «Бук», доставленого з території Росії. Слідчі також опублікували відеозапис, на якому реконструйовано повний маршрут ЗРК з Росії в Україну.

Хоча європейські дослідники майже 100 разів упіймали РФ на брехні про MH17, Міноборони Росії причетність до катастрофи заперечує.

У червні 2018 року лідери країн ЄС закликали Росію визнати відповідальність у справі про катастрофу літака рейсу MH17. Щоправда, у документі не уточнюється, за що саме Росія мала би взяти на себе відповідальність.