У Кабміні вважають, що можливе запровадження Росією санкцій ніяк не зашкодить Україні

Російська Федерація готує список санкцій проти кількох сотень фізичних і близько ста юридичних осіб України. Про це повідомило видання Коммерсантъ

«Під фізичними особами маються на увазі бізнесмени, політики та держслужбовці, одним із заходів впливу буде блокування їхніх активів в РФ та заборона на виведення капіталу», – зазначає видання.

Згідно з його даними, російське Міністерство економічного розвитку, Міністерство промисловості та торгівлі, а також Міністерство фінансів РФ на 1 серпня мають підготувати пропозиції стосовно імпортованих з України товарів, щодо яких можуть застосовуватися заходи обмежувального характеру.

Водночас у Кабміні вважають, що можливе запровадження Росією санкцій ніяк не зашкодить Україні.

«З огляду на те, що ми заборонили будь-яку торгівлю з агресором і будемо продовжувати цю лінію, їх дзеркальні санкції ніяк не вплинуть на економіку України», – сказав перший віце-прем’єр міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів.

Перший заступник міністра юстиції Наталія Бернацька також вважає, що у разі запровадження РФ обмежувальних заходів в Україні «ніхто особливо не постраждає».

«Я в принципі вважаю, що від них ніхто особливо не постраждає, тому що просто ніхто з політиків в Україні не бажає в Росію ані їхати, ані мати якихось зв’язків», – сказала вона.

Також чиновниця уточнила, що Мін’юст України не володіє офіційною інформацією щодо планів Росії запроваджувати такі санкції.

Нагадаємо, 24 травня на сайті Президента України були оприлюднені оновлені списки осіб, які потрапили під персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції). У списках 1748 фізичних і 756 юридичних осіб, тоді як рік тому список складався з 1218 фізичних і 468 юридичних осіб.

Серед нових фізосіб, внесених до переліку, зокрема, голова «Газпрому» Алєксєй Міллер, бізнесмени-мільярдери Олег Дерипаска, Ігор Ротенберг, Сулейман Керімов, Владімір Богданов, Віктор Вексельберг, голова правління «ВТБ Банку» Андрєй Костін, проти яких на початку квітня запровадив санкції Мінфін США. Індивідуальні санкції продовжено або введено стосовно депутатів Держдуми та Ради Федерації РФ; деяких російських військовослужбовців і бізнесменів; членів органів влади Криму та депутатів кримських рад, визнаних в Україні нелегітимними, представників органів влади «ДНР» і «ЛНР», керівників російських ЗМІ.