За рахунок контрабанди окупанти фінансують терористичні «республіки» «ДНР» і «ЛНР»

Росія поставляє до 19 країн світу антрацит, видобутий в окупованих районах Донецької і Луганської областей. Про це повідомляє Liga.net із посиланням на дослідження однієї з великих українських енергокомпаній.

Європа і Туреччина – основні споживачі антрациту походженням з окупованого Донбасу. Однак, крім Польщі та Туреччини, які вже ставали фігурантами журналістських розслідувань, поставки йдуть до Грузії, Єгипту та Канади.

Згідно з документом, Туреччина з березня 2017 по грудень 2018 купила майже 3 млн тонн вугілля цієї марки. Другою за обсягами виявилася Румунія – 1,02 млн тонн, третьою є Бельгія – 876 990 тонн. За ними слідують Польща (333 132 тонни) і Болгарія (129 176 тонн).

Загальний обсяг поставок за звітний період оцінюється в 5,96 млн т.

За рахунок контрабанди окупанти фінансують терористичні «республіки» «ДНР» і «ЛНР». Фінансовий зв’язок, за даними розслідування The Washington Post, сторони підтримують через «банківську систему» іншої невизнаної «республіки» – Південної Осетії.

«Половина палива, яке потрапляє з Донбасу в РФ, споживається підприємствами в Ростовській області – основний споживач Новочеркаська ГРЕС (входить в структуру «Газпрому»), решта – йде на експорт до інших країн», – розповів журналістам співрозмовник у ДТЕК Ріната Ахметова.

Контрабандою видобутого вугілля в Росію займається структура бізнесмена-утікача Сергія Курченка «Газ Альянс». Фірма є монополістом на своєму ринку.