«Газпром», імовірно, хоче збільшити поставки газу через Турецький потік, який замінив «Південний потік»

Російський «Газпром» розморозив будівництво східної гілки «Південного потоку» на півдні Росії. Офіційна причина розморожування проекту – для потреб внутрішнього ринку. Однак більш імовірним виглядає експортне обґрунтування проекту. Про це повідомляє російський Коммерсант.

За версією компанії, будівництво російської частини газопроводу вирішили відновити, щоби з’єднати центральну частину Росії з Анапою, звідки починається морська частина «Південного потоку» дном Чорного моря до Болгарії.

Як пише видання з посиланням на учасників ринку, «Газпром», імовірно, хоче збільшити поставки газу через Турецький потік, який замінив «Південний потік».

Потужність «Турецького потоку» в порівнянні з «Південним» скорочена вдвічі – до 31,5 млрд кубометрів. У 2015 році «Газпром» заморозив будівництво східної гілки «Південного коридору», а в 2016 році списав 46 млрд рублів, інвестованих в будівництво газопроводу. До того моменту компанія встигла побудувати 506 км лінійної частини. У березні 2018 року було навіть опубліковано тендер про ліквідацію вже прокладеної труби, але потім концепція знову змінилася.

«Турецький потік» – проект, який передбачає будівництво двох ниток газопроводу потужністю по 15,75 млрд кубометрів. Прокладку труб ведуть дном Чорного моря до європейської частини Туреччини і далі до кордону з Грецією. Перша нитка буде призначена для турецького ринку, друга – для країн Південної та Південно-Східної Європи.