В МЗС РФ кажуть, що Київ повинен заплатити внески в СНД

У Міністерстві закордонних справ Росії заявляють, що заборгованість України перед СНД перевищила 300 млн рублів (близько 4,6 млн) доларів. Про це пишуть Известия

У відомстві одіозного Сергія Лаврова підкреслили, що Україна де-юре залишається повноцінним учасником СНД, адже жодних офіційних повідомлень про вихід зі Співдружності у виконком не надходило. Що стосується заборгованості, то її розмір і порядок погашення визначає Рада глав урядів СНД, однак поки рішення з цього питання не ухвалено.

У російському МЗС також заявили, що немає ніяких перешкод для участі представників України в засіданнях, а продовження роботи в СНД «повністю залежить від політичної волі нової української влади».

Як відомо, Україна ще в 2014 році взяла курс на вихід з СНД і тоді ж перестала платити внески. У квітні 2018 року екс-президент України Петро Порошенко доручив уряду почати процедуру офіційного виходу з установчих органів СНД. Пізніше Україна вийшла з низки угод в рамках СНД. У серпні 2018 року представництво України при статутних органах Співдружності Незалежних Держав було закрито, а контакти здійснюються через українське посольство в Мінську.